Co to jest laseroterapia?
Laseroterapia to jedna z metody fizykoterapii. To metoda leczenia, w której wykorzystywane jest terapeutyczne oddziaływanie na tkanki światła laserowego. Promieniowanie laserowe jest rodzajem fali elektromagnetycznej. Najczęściej wykorzystywana w terapii laserem długość fali światła to zakresy podczerwieni (IR). Pierwsze zastosowanie lasera w medycynie miało miejsce pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. Prostota, bezbolesność, bezinwazyjność i bezpieczeństwo zabiegów sprawiło, że popularność laseroterapii wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.
Efekty terapeutyczne laseroterapii
Oddziaływanie lasera na tkanki polega na dostarczaniu do nich energii wspomagającej naturalne procesy regeneracyjne. Dzięki temu proces gojenia w tkankach i regeneracji obszarów uszkodzenia jest przyspieszony. Efektem takiego działania jest szybsze gojenie tkanek, ograniczenie stanu zapalnego, zmniejszenie bólu. Biostymulację laserową wykorzystuje się także w terapii bólów korzeniowych, nerwobólach oraz przykurczach mięśni. Najczęstsze wykorzystanie lasera w terapii to: laseroterapia barku, laseroterapia kolana oraz innych stawów obwodowych.
Laseroterapia Kraków
W naszych 6 placówkach na terenie Krakowa można skorzystać z terapii z wykorzystaniem lasera niskoenergetycznego. Profesjonalne urządzenia medyczne wykorzystywane w naszych gabinetach stosowane są do biostymulacji laserowej laserem o mocy do 500mW. Dostępna forma zabiegu to laseroterapia punktowa, z wykorzystaniem sondy punktowej, która pozwala na dotarcie do wszystkich obszarów narządu ruchu.